Zasieki płaskie

Zasieki płaskie są konstrukcją z drutu ostrzowego w postaci nakładanych na siebie kręgów tworzących po rozciągnięciu 15 metrową zaporę, widokiem przypominającą koła na „fladze olimpijskiej”. Prostopadle ułożone do płaszczyzny zasieku kręgi, pospinane są złączkami w ilości co najmniej 2 sztuk/krąg. Zasieki płaskie występują w trzech średnicach: ø500, ø700 i ø900mm. Do budowy zasieku stosowany jest drut o średnicy ø2,2 lub ø2,4mm wraz z taśmą z blachy stalowej 0,45; 0,5mm z naciętymi ostrzami BTO-28 i BTO-30. Zasieki płaskie wykonywane są z materiałów ocynkowanych, nierdzewnych lub na życzenie Klienta malowanych proszkowo. Zasieki płaskie o średnicy ø500mm wykorzystywane są przy budowie ogrodzeń jako substytut podmurówki – wkopane w grunt do połowy swojej średnicy, na zwieńczenia bram i furtek, na ogrodzenia posesji prywatnych, hal, skupów oraz składowisk. Zasieki płaskie o średnicach ø700 i ø900mm stosowane są natomiast jako tarcza panelowa na ogrodzeniach obwodnic wojskowych i ogrodzeń granicznych.
Zasieki płaskie są wytwarzane z następujących typów ostrzy:
Zasieki płaskie o średnicy ø500mm stosowane są przy budowie ogrodzeń, wkopane w grunt do połowy swojej średnicy, pełniąc rolę substytutu podmurówki, a także wykorzystywane są na zwieńczenia bram i furtek oraz na ogrodzenia posesji prywatnych, hal, skupów czy składowisk.
Przykład montażu zasieku płaskiego ø500mm na ogrodzeniach.
Zasieki płaskie o średnicy ø700 i ø900mm stosowane są jako tarcza panelowa na ogrodzeniach obwodnic wojskowych i ogrodzeń granicznych.
Przykład montażu zasieku płaskiego ø700 i ø980mm na ogrodzeniu granicznym.