Systemy ogrodzeniowe dla obiektów wojskowych
26 lipca 2019
Konstrukcja pomostu wraz z balustradami
5 sierpnia 2019

Masaże oraz ćwiczenia ruchowe dla pracowników

Siedzący tryb życia to jedna z wielu przyczyn poważnych schorzeń, które mogą doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych dla życia chorób – między innymi cukrzycy, otyłości oraz chorób wieńcowych czy zwyrodnień kręgosłupa. W trosce o zdrowie pracowników września w GC METAL wprowadzony zostaje program pro zdrowotny. Na początek pilotażowo w centrali firmy w Wysogotowie odbywać się będą ćwiczenia ruchowe. Zostaną one dobrane z myślą o kompensacji niekorzystnych napięć mięśniowych, towarzyszącym pracy biurowej. Mięśnie będące w pracy w napięciu i skróceniu są rozciągane i rozluźniane, a mięśnie niezbędne dla prawidłowej stabilizacji kręgosłupa, wzmacniane. Ważnym elementem są też ćwiczenia relaksacyjne oraz świadomości własnego ciała.

Oprócz ćwiczeń, dostępne będą masaże wykonywane na mobilnych krzesłach do masażu. Fizjoterapeuta skupia swoją uwagę na rozluźnieniu najbardziej napiętych rejonów ciała, mających znaczenie dla lepszego komfortu oraz zmniejszania odczuć bolesnych napięć mięśniowych. W czasie masaży pracownicy mają możliwość krótkich konsultacji z fizjoterapeutą, m.in. w zakresie podstaw ergonomii lub rekomendowanych ćwiczeń.

Praca biurowa jest postrzegana jako bezpieczna. Tymczasem długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej oraz brak aktywności fizycznej mogą odbić się na zdrowiu pracowników. Dostrzegając ten problem pragniemy uświadomić pracownikom, jak ważne jest dbanie o kondycję fizyczną i zapobieganie ewentualnym schorzeniom.

.

 
fizjo2